KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 12894270
nr 1289 4270
Einar Norelius
(1900-1985), Sverige
Träsnitt, 210/300, träd och groda. Signerad, 26x21 cm
Einar Norelius, född 1900 i Falun, död 1985, svensk målare och tecknare.
Utrop:
400 kr
Såld:
300 kr
måndag 18 november 2019
kl 18:36:39
150 kr
250 kr
Einar Norelius
Läs mer om Einar Norelius